تاریخ انتشار :يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب : 570
زهرا امیرابراهیمی در کنفرانس برندگان جشنواره

عاشق مردم ایران هستم، حتی آنهایی که زندگی‌ام را نابود کردند

فکر می‌کنم این نشانه‌ی قدرت ماست و فقط به معنیِ قدرت زنان نیست، بلکه این قدرتِ انسان است. اگر به خودتان باور داشته باشید، می‌توانید.
فایل ویدیو
می‌خواستند مرا حذف کنند، می‌خواستند من خودکشی کنم، اما در آخر من اینجا هستم
صحبت‌های شنیدنی زهرا امیر‌ابراهیمی در نشست خبری بعد از جایزه جشنواره کن: «عاشق مردم ایران هستم، حتی آنهایی که زندگی‌ام را نابود کردند»
.
به گزارش سینمادیلی زهرا امیرابراهیمی بعد از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن درباره خوشحالی مردم ایران از جایزه‌اش گفت: «همین که من امشب اینجا هستم، پیامی مخصوصا برای زن‌های ایرانی‌ است. عده‌ای می‌خواستند من را از همه‌جا پاک کنند. می‌خواستند من را از سینما حذف کنند. آن‌ها می‌خواستند من هیچ جای دیگری دیده نشوم. حتی شاید می‌خواستند خودکشی کنم... که بمیرم. اما در آخر، من اینجا هستم. فکر می‌کنم این نشانه‌ی قدرت ماست و فقط به معنیِ قدرت زنان نیست، بلکه این قدرتِ انسان است. اگر به خودتان باور داشته باشید، می‌توانید.
.
من خیلی کار کردم. من فقط به خودم ایمان نداشتم... بلکه به شدت و به سختی کار کردم. من هنوز عاشق ایران هستم. ایران کشور اول و دوست داشتنی من است و عاشق تمام مردم ایران هستم، حتی آن‌هایی که زندگی‌ام را نابود کردند. می‌دانم مشکل بزرگ‌تر از یک مشکل شخصی است، یا حتی فراتر از دولت است. مساله درباره تمام شیوه‌ها و سیستمِ فکری است و فکر می‌کنم امروز همه‌چیز در حال تغییر است و این خبر خوبی برای من... و این جایزه، تشویق بسیار خوبی برای همه، مخصوصا زنان است.»/ زیرنویس سینمادیلی
  https://cinemadailytv.com/vdcfixdtaw6de.giw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما