تاریخ انتشار :سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۹
کد مطلب : 542
وقتی از ایران رفتم زمان لازم داشتم تا خودم را پیدا کنم
فایل ویدیو
.
زهرا امیر ابراهیمی در بخشی از نشست خبری فیلم «عنکبوت مقدس» در جشنواره کن در پاسخ به سوالی درباره بازی در نقش یک خبرنگار و منابع الهامش برای این نقش گفت:«در ایران که بودم همیشه دوست داشتم برای روزنامه‌ها بنویسم و وقتی به پاریس آمدم زمان لازم داشتم تا خودم را پیدا و دوباره بازی کنم. در این فاصله به عنوان تهیه‌کننده در بی بی سی کار کردم و این کمک کرد جهان ژورنالیسم را بهتر بشناسم.
.
دوستان ژورنالیست زیادی دارم و وقتی بحث این نقش پیش آمد به آنها زنگ زدم و حرف‌هایشان را شنیدم و فهمیدم چالش آنها فقط کار خبری نیست بلکه آزار و حمله و همه چیز‌هایی است که در جریان می تو می‌شنویم.
.
و سپس تجربه های شخصی‌ام را به نقش اضافه کردم و زندگی شخصی خودم را بخصوص در ایران به این شخصیت آوردم چون خودم هم زمانی که در ایران بودم دچار مشکلاتی شدم و می‌دانم وقتی نیاز دارید مشکلی را حل کنید چطور با دولت روبرو می‌شوید و این واقعا وحشتناک بود.
.
به عنوان یک زن از زمان نوجوانی که در خیابان راه می‌رفتم، ‌یا کسی می‌خواست من را لمس کنم یا کسی می‌خواست به من حمله کند، چون شاید کمی زیبا بودم و همیشه تکه‌های جنسی به من انداخته می‌شد و فکر کنم ما زنان ایرانی تجارب یکسانی مثل رحیمی را داریم و سعی کردم همه ادراک و تجاربم را وارد این شخصیت کنم»/زیرنویس سینمادیلی
  https://cinemadailytv.com/vdcebw8nijh8e.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما