تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۷
کد مطلب : 794
 افزایش ۴۴ درصدی تقاضای دنیا برای تماشای سریال‌های ترکیه

گسترش محبوبیت سریال‌های ترک  تا آمریکای لاتین 

در دو سال گذشته جهان بیش از گذشته به محتوای سریال‌های ترکی رو آورده است.
گسترش محبوبیت سریال‌های ترک  تا آمریکای لاتین 


🔹به گزارش سینمادیلی در روزهایی که تولیدکنندگان سریال‌های بخش خصوصی ایرانی درگیری‌شان با صدا و سیما برای گرفتن مجوز تولیدات‌شان به اوج خودش سیده ترکیه صنعت سریال‌سازی‌ ‌اشرا به یک محصول درآمدزای جهانی تبدیل کرده.  

🔹د رپ گزارش داده در دو سال گذشته جهان بیش از گذشته به محتوای سریال‌های ترکی رو آورده است تا جایی که تقاضای جهان برای تولیدات تلویزیونی ترکیه 44درصد افزایش پیدا کرده است. اما  بیشترین مخاطب سریال‌های ترکی در آمریکای لاتین است و کشورهای آمریکای لاتین مهم‌ترین بازار سریال‌های ترکی است.

🔹در میان کشورهای آمریکای لاتین، کشور آرژانتین بالاترین  آمار نمایش سریال‌های ترکی را دارد و نسبت به ماه ژوئن سال 2020 تقاضای کشور آرژانتین برای خرید سریال‌های ترکی چهار برابر شده است.  سریال  «هر جایی»(Hercai) در آرژانتین این روزها محبوبیت بسیار زیادی دارد  و 10.14 برابر بیشتر از میانگین سریال‌های دیگر بیننده دارد.

🔹در  ماه ژوئن  در میان سریال‌های ترکی ، مجموعه‌ «هر جایی»  نسبت به «بازی سرنوشتم» دوبرابر بیشتر  متقاضی داشته است. عشق درون‌مایه مشترک بیشتر سریال‌های برتر ترکیه است. یکی از سریال‌هایی که نمونه جالبی از چگونگی ورود تهیه‌کنندگان ترک به بازار آمریکای لاتین را نشان می‌دهد، سریال «قدرت عشق: آمریکای لاتین» است.«قدرت عشق:آمریکای لاتین» در ترکیه  به تولید رسیده اما برای بازار آمریکای لاتین طراحی شده است.. این رئالیتی شوی عاشقانه بر اساس سریال ترکی «برنامه ازدواج»( Kısmetse Olur) ساخته شد. شرکت کنندگانی از سراسر آمریکای لاتین به  خانه ای در ترکیه می‌آیند و با هم زندگی کنند. از ویژگی های این نمایش این است که هر هفته یک زوج با یک سفر عاشقانه در منطقه‌ای از  ترکیه پذیرایی می شوند.واضح است  عنصر توریستی نمایش برای  مخاطبانی طراحی شده است که با کمک یک برنامه محلی به ترکیه معرفی شوند و بخواهند بیشتر ترکیه واقعی را ببینند. https://cinemadailytv.com/vdcd2o056yt0n.a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما