تاریخ انتشار :شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : 786
روایت نماینده مجلس از تلاش برای حل اختلاف وی‌او دی ها و تلویزیون:

صدا و سیما جلسه با مدیران پلتفرم‌ها را در شان مدیر این سازمان ندانست!

«برای افزایش فشار بر VODها جزوه‌ای از تصاویر غیراخلاقی به بنده ارائه شد که ربطی به VODها نداشت.»
صدا و سیما جلسه با مدیران پلتفرم‌ها را در شان مدیر این سازمان ندانست!

.
مجتبی توانگر رئیس کمیته دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال مجلس در مورد مشکلات بین VODها و رسانه ملی گفت: با انتشار نامه‌ای از رئیس ساترا به رئیس سازمان صدا و سیما مبنی بر تعطیلی برخی از پلتفرم‌های نمایش خانگی، انتقاداتی به صدا و سیما مطرح شد و بنده نامه مزبور را موجب حیرت و تاسف‌ دانسته و افزایش فشار بر شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه را ریختن آب به آسیاب دشمن بیان کردم. متعاقب ارسال نامه اینجانب به رییس صدا و سیما، ایشان با بنده تماس گرفته و خواستار برگزاری جلسه‌ای میان اینجانب و رئیس ساترا شدند مسئولان صدا و سیما هم مستنداتی از ساختار قانونی خود ارائه کردند که قانع‌کننده نبود و برای افزایش فشار بر VODها جزوه‌ای از تصاویر غیراخلاقی به بنده ارائه شد که ربطی به VODها نداشت.
.
توانگر گفت: به درخواست مدیران صدا و سیما جهت بررسی عادلانه موضوع، جلسه‌ای مشترک میان مجلس، رئیس صدا و سیما و پلتفرم‌ها جلسه‌ای هماهنگ شد اما مدیران صدا و سیما برگزاری چنین جلسه‌ای را در شأن رئیس این سازمان ندانستند و پیشنهاد دادند ابتدا جلسه میان فعالان این حوزه با مسئولان ساترا برگزار گردد. با تنظیم زمان جلسه و ارسال دعوت‌نامه و قول دوستان ساترا جهت حضور در جلسه، آقای مقیسه و مدیران ساترا، شرکت در جلسه را در شأن خود ندیدند و بی‌اعتنایی خود را به ساز و کارهای رسمی کشور و نهادهای متولی، نشان دادند.
.
در جلسه کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس، VODها ضمن بیان التزام خود به فرآیند قانونی، خواستار تصویب قوانین لازم جهت شفاف شدن ضوابط نظارت و تعیین نهادی مستقل، منصف و بی‌طرف برای تنظیم‌گری این حوزه شدند. https://cinemadailytv.com/vdcebp8fijh8v.9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما