تاریخ انتشار :پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۳۲
کد مطلب : 610
صحبت‌های پراحساس متیو مک کانهی در کاخ سفید به یاد کشته شدگان تیراندازی در تگزاس:«این قوانین باید اصلاح شود»
آن دختربچه را از روی رنگ کفشش شناسایی کردند...
.
در حضوری تاثیرگذار روز سه شنبه متیو مک کانهی بازیگر آمریکایی در جلسه سخنگوی کاخ سفید حاضر شد و درباره کشتار کودکان در مدرسه‌ای در شهر یووالدی تگزاس صحبت کرد.
.
مک کانهی که خود زاده این شهر کوچک در تگزاس است، یاد 19 کودکی که در این کشتار به قتل رسیدند را زنده نگه داشت و خواستار جلوگیری از تکرار همچین حادثه‌ای شد. مک کانهی بعد از اینکه متوجه رخداد این فاجعه انسانی در شهر خود شده به سرعت خود را به آنجا رسانه و با خانواده والدین کودکان کشته شده صحبت کرده است. او با نمایش نقاشی و کفش‌های دو کودک کشته شده احساسات زیادی را برانگیخت و خود هم چند لحظه‌ای کنترل عصبانیت خود را از دست داد و با مشت به میز سخنرانی کوبید. او همچین در این چند روز در حال صحبت با سیاستمداران آمریکایی است تا قوانینی را برای محدودیت خرید سلاح در آمریکا تصویب کند.
.
او در این سخنرانی از هر دو حزب سیاسی آمریکا خواست که قوانین منطقی برای داشتن اسلحه داشته باشند. چرا که این کشتار زمانی انجام شد که جوان 18 ساله‌ای به نام سالوادور راموس بعد از خرید راحت و بدون هیچ مشکلی یک قبضه مسلسل خودکار AR15 وارد دبستان روب در این شهر شد و 19 کودک و دو معلم را به قتل رساند و 17 نفر را هم زخمی کرد. او حدود یک ساعت درحالی که پلیس تنها در اطراف مدرسه بود، در حال کشتار بود تا اینکه یک مامور مرزی وارد عمل شد و او را کشت، این سومین کشتار مرگبار مدارس آمریکا بعد از کشتار مدرسه ویرجینیا تک در سال 2007 (با 32 کشته) و کشتار سندی هوک (با 26 کشته) بود./زیرنویس سینمادیلی
  https://cinemadailytv.com/vdcakwni149n6.5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما