تاریخ انتشار :جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۱۱
کد مطلب : 257
تکذیب مخالفت حبیب ایل‌بیگی با اکران فیلم مهرجویی

 وضعیت مبهم «لامینور» در آستانه اکران

مرتضی شایسته: مگر حکومت عوض شده که فیلم‌های مجوز گرفته بازبینی می‌شوند؟! 
 وضعیت مبهم «لامینور» در آستانه اکران
🔹در کمتر از  یک هفته مانده به آغاز  اکران نوروز گروهی از رسانه‌ها از مخالفت سازمان سینمایی با اکران فیلم داریوش مهرجویی نوشته‌اند و سرنوشت این فیلم به تصمیم شورای سه نفره وزارت ارشاد گره خورده. حضور حبیب ایل‌بیگی در جایگاه معاونت نظارت سازمان سینمایی و سابقه‌اش در بنیاد فارابی که با عدم حمایت این بنیاد از «لامینور» منجر به شرکت نکردن داریوش مهرجویی در جشنواره فجر شد، باعث شده مشکلات شخصی ایل‌بیگی با «لامینور» به عنوان مانع اکران این فیلم مطرح شود.

🔹در برنامه این هفته سینمامعیار با اجرا و سردبیری امیرعباس صباغ محمدرضا فرجی مدیرکل نمایش سازمان سینمایی با تکذیب مشکلات ایل‌بیگی با «لامینور» گفت:««به عنوان کسی که نزدیک آقای ایل بیگی هستم مشکل شخصی ایشان با این فیلم را به شدت تکذیب می کنم و باید بگویم ایشان تا همین لحظه هم پیگیر حل مشکل فیلم است. مشکل پیش آمده سهل انگاری  تهیه کننده فیلم بود ایشان می توانست زودتر درخواست تمدید پروانه نمایش کند. حضور فیلمی از داریوش مهرجویی در اکران نوروز برای سازمان سینمایی اهمیت دارد» 

🔹در ادامه برنامه مرتضی شایسته رئیس شورای صنفی نمایش با انتقاد از برخورد سازمان سینمایی با فیلم مهرجویی گفت: «آقای مهرجویی بزرگ سینمای ما هستند و ما با این انتخاب خواستیم بگوییم که آقای مهرجویی شما را فراموش نکردیم» شایسته در ادامه با رد اینکه مشکل لامینور ربطی به تعلل تهیه کننده فیلم ندارد گفت: «اتفاق بی سابقه ای که در این دولت افتاده و در هیچ دوره دیگری شاهدش نبودیم، این است که می گویند تمام فیلم هایی که دولت گذشته پروانه نمایش گرفته اند مجدد باید بازبینی شوند! انگار حکومت عوض شده است! و الان اگر مشکل تمدید دارند فیلم را ببینند و پروانه نمایش اش را صادر کنند، مگر در این دو سال سینماها تعطیل نبوده اند ! به نظر ما لامینور باید اکران شود» https://cinemadailytv.com/vdchtqnid23nm.ft2.html
تگ ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما